ISITMA SİSTEMLERİ

Sera konstrüksiyonunda bitki yetişmesine uygun şartların sağlanmasında önemli bir yer tutan sistemlerden birisi de ısıtma sistemidir.

Isıtma sistemi doğalgazlı, katı yakıtlı kazanlar ile yapılır iken jeotermal kaynaklar, firmamızın deney­imli ekipleri tarafından kuyu testleri, kuyu karakteristik özellikleri gibi testlerden geçirilerek etüd çalışması yapılmakta ve yatırımcıya en uygun şekilde hizmet verilmektedir.

Çıkan suyun debi, sıcaklık ve kuyu derinliği gibi çalışmalarından sonra sera yapılacak olan bölgedeki maksimum en düşük ısı dereceleri baz alınarak ısıtma sistemi hayata geçirilir.

Aynı şartlarda jeotermal kaynak olmayan bölgelerde ise, katı yakıtlı yada doğalgaz yakıtlı kazanlar sera kurulacak alanın değerlerine göre seçilir. Isıtma sistemi seranın en mükümme şekilde ısıtılması amacı ile proje bölümümüz tarafından eşit ölçülerde sektörlere bölünür.

Bu sektörler için taban ray ısıtma, oluk altı ısıtma, ürün ısıtma sistemleri tasarlanarak sürkülasyon pompa ve 3 yol vana grupları oluşturulur.