SERA SİSTEMLERİ

Sera, bitkilerin yetişmesine uygun şartların sağlanması amacı ile şartları kontrol edilebilen veya düzenlenebilen cam, plastik, polikarbon gibi ışığı geçiren materyallerle örtülü yapıdır. Kurulduğu bölgede, dışarıda doğal koşullarda yetişen her türlü sebze ve boyca küçük sayıla­bilen meyve yetiştiriciliğinden, eskiden sadece doğal koşullarda ve yılın belirli zamanlarında yetişen çoğu sebze ve meyveler, artık gelişen teknolojiyle örtü altlarında, diğer bir ifade ile ser­alarda, her zaman yetiştirilebilir olmuştur.

Bu durum doğal olarak sebze ve meyvecilikte, verim ve kaliteyi arttırmıştır. Modern sera sis­temlerimiz, günümüz taleplerine uygun olarak dizayn edilmiştir. VENLO, SPAM ve GOTİK tipli seralar sağlamaktayız. Seralarımız cam, polikarbon, polietilenli alternatiflerden oluşmaktadır. Çelik konstruksiyonlar, paslanmaya karşı uzun yıllar dayanıklı olabilmesi için sıcak daldırma galvanizli olup kaynak kullanmadan imal edilmiştir.

Çatı örtüsü değişken hava koşullarına, ağır kar yüküne ve 120-130 km/saat rüzgar hızına dayanabilmesi için özel üretilmiştir. Havalandırma pencereleri tek ve çift (kelebek) şeklinde tasarlanmıştır. Ayrıca, müşteri talebine bağlı olarak yanlardan da havalandırma pencereleri yapılabilir. Tekliflerimiz anahtar teslimi topraklı ve topraksız üretim projelerini, sulama oto­masyonu ve iklim kontrol sistemlerinin bakım onarımını ve servisini içermektedir. Firmamız; deneyimli kadromuz ile bölge ve iklim şartlarına göre müşterilerimizin daha verimli ürün elde etmelerini sağlamak amacıyla modern seralarda; cam ve gotik modeller ile yatırım ve üretim danışmanlığı yapmaktadır.